Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Ugościli pielgrzymów

04.08.2021 13:57


Pielgrzymi w remizie w Krzymowie

Parafianie z Krzymowa udzielili gościny pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Pątnicy najpierw zatrzymali się na modlitwę w kościele, a później, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, zostali podjęci obiadem.

Była to pielgrzymka ze Strzelna, która jest organizowana od trzydziestu siedmiu lat i od wielu lat krzymowianie udzielają jej uczestnikom gościny. W tym roku dotarli do Krzymowa trzydziestego lipca. W porównaniu do lat sprzed pandemii grupa nie była liczna, ponieważ w jej skład wchodziło siedemnaścioro pielgrzymów. Zmęczeni drogą mogli się posilić obiadem, składającym się z zupy i drugiego dania. Jako że był to piątek, podana została ryba z warzywami, były też pierogi i naleśniki, a na deser jabłecznik. Do picia kawa i herbata.

- Jest taka fajna grupa pań, które zawsze się troszczą o to, żeby zebrać pieniądze, przygotować produkty i podjąć godnie obiadem naszych pielgrzymów. Tak jest od wielu lat. A nasza straż użycza remizy, kuchni, tak że wszystko jest dobrze przygotowane – mówi ksiądz Wojciech Kaźmierczak, proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie.

A jaka jest idea pielgrzymowania?

- To są rekolekcje w drodze i punktem dojścia jest jakieś sanktuarium, jakieś miejsce święte. Natomiast myślę, że najwięcej dokonuje się tego, co przeżywamy, co jest w naszym sercu. I myślę, że większość z tych pielgrzymów, tym bardziej teraz, kiedy jest i trudna pogoda, i takie są różne nagonki na pielgrzymki, to przede wszystkim ten wymiar duchowy pielgrzymki – mówi ksiądz Wojciech Kaźmierczak.

Jak dodaje, w zamian za gościnę pielgrzymi niosą modlitwy krzymowian na Jasną Górę.

Tymczasem drugiego sierpnia w Krzymowie zatrzymała się pielgrzymka rowerowa ze Strzelna. Tu grupa była liczniejsza, składała się z trzydziestki rowerowych pątników. W Krzymowie zatrzymali się jednak tylko na modlitwę.

 

Krzymów: Ugościli pielgrzymów

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ