Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Gmina Krzymów: Spisujemy się średnio

03.08.2021 13:58


Sylwia Kaczmarczyk

Tylko czterdzieści cztery i dwie dziesiąte procent mieszkańców gminy Krzymów spisało się dotychczas w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021. - To średni wynik – mówi Sylwia Kaczmarczyk, Sekretarz Urzędu Gminy w Krzymowie.

Przyczyną może być jeszcze relatywnie długi czas, podczas którego można się spisać, ponieważ można to zrobić do końca września. Poza tym trwa sezon wakacyjny, są żniwa, więc może i z tych powodów dynamika spisu w naszej gminie jest słabsza.

Najlepiej spisali się mieszkańcy Krzymowa, Borowa, Drążna Holendrów, Pierska, Helenowa i Nowego Krzymowa, natomiast po drugiej stronie są Rożki Krzymowski i Brzeziński, Brzezińskie Holendry, Szczepidło i Ladorudz.

- Spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich, ponieważ jego wyniki pozwala odpowiadać na nasze potrzeby zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Natomiast wyniki uzyskane z spisu powszechnego są wykorzystywane przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, finansów, polityki zabezpieczenia społecznego. Główną metodą samospisu jest spis internetowy na stronie spis.gov.pl. Dodatkowo możemy się spisać w Urzędzie Gminy w Krzymowie, gdzie mamy przygotowane samodzielne stanowisko, również udzielamy pomocy. Jeżeli chcemy z niego skorzystać, prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty pod numerem telefonu 63 241 37 61. Ewentualnie możemy się spisać za pomocą rachmistrzów telefonicznie albo metodą wywiadu bezpośredniego – mówi Sylwia Kaczmarczyk.

W gminie Krzymów pracuje w terenie trzech rachmistrzów, podobno jednak są niechętnie przyjmowani.

A trzeba dodać, że spis jest obowiązkowy. Jest to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności. Na osoby, które nie zechcą się spisać, Główny Urząd Statystyczny będzie nakładał kary.

Jedną z form zachęty do udziału w spisie jest konkurs organizowany przez GUS pod nazwą „Złap spis w gminie”. Polega on na tym, że na samochodzie należącym do Urzędu Gminy w Krzymowie, a konkretnie jest to fioletowy fiat Panda, jest naklejona reklama spisu powszechnego. Przy tym samochodzie należy sobie zrobić zdjęcie i wysłać na adres konkurs.poz@stat.gov,pl. Warunek jest taki, że samochód nie może zostać sfotografowany gdy stoi przy urzędzie gminy, lecz gdzieś w terenie.

Urząd Gminy w Krzymowie uruchomi też stanowisko spisowe na dożynkach, które w tym roku zostaną zorganizowane dwudziestego dziewiątego sierpnia w Kałku oraz we wrześniu punkty spisowe. Kiedy i gdzie się pojawią, będziemy informować na stronie www.krzymow.pl.

Gmina Krzymów: Spisujemy się średnio

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ