Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Borowo: Utrwalili zabawy swoich dziadków

24.06.2021 14:55


Rysunki na wystawie

To było połączenie wernisażu z piknikiem dla dzieci. Dwudziestego czwartego czerwca w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny „Dziecięce zabawy naszych dziadków”.

- Dzieci z miłą chęcią, pomimo tego, że to już niemal wakacje, że mogły się bawić na dworze, jednak zrobiły prace na temat dziecięcych zabaw naszych przodków - mówi Marlena Bocian-Hewitt, pomysłodawczyni wydarzenia.

Na konkurs wpłynęło trzydzieści pięć prac ze szkół w Smólniku, Borowie, Szczepidle i Krzymowie. Poza otwarciem wystawy i wręczeniem nagród, ponad setka dzieci uczestniczyła w pikniku, podczas którego można było między innymi pobawić się tak, jak robili to dziadkowie. A jakie zabawy przodków portretowały dzieci?

- Najchętniej malowały skakankę, granie w gumę, klasy, zabawy z patykami. A tym, co było bardzo spostrzegawcze i ujmujące to to, że dzieci rysowały też obrazki ukazujące pracę na roli. Czyli można sobie pomyśleć, i tak było, że dziadkowie będąc dziećmi pracowali i bawili się również pracą – mówi Marlena Bocian-Hewitt.

Ważnym i najbardziej wdzięcznym elementem konkursu było spotkanie z dziadkami i zebranie od nich wywiadu na temat ich dziecięcych zabaw.

Komisja Artystyczna w składzie Aldona Roszak – dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku, Krzysztof Kędziora – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i Danuta Pydyńska – animator kultury z GOK-u w Brzeźnie Brzeźno postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii Praca indywidualna do 10 lat wyróżnienia otrzymali Julia Garwol, Urszula Woźniak, Wiktoria Augustyn i Tymoteusz Walczak, wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle.

III nagrodę komisja przyznała Annie Jezierskiej z Krzymowa i Zuzannie Wróbel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie.

II nagrodę Phoebe Hewitt i Blance Hajdasz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku.

I nagrodę Tobiaszowi Nowakowi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku i Katarzynie Augustyniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie.

W kategorii Praca indywidualna 11-15 LAT wyróżnienia powędrowały do Nikoli Borowskiej i Zofii Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle, Zofii Ziółkowskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie i Łucji Połatyńskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku.

III nagrodę komisja przyznała Maricie Drzewieckiej i Helenie Ziółkowskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie.

II nagrodę Nikoli Cieślak ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle i Katarzynie Połatyńskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku.

I nagrodę Sergiuszowi Rosiakowi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku.

W kategorii Praca zbiorowa wpłynęła tylko jedna praca, od rodziny Hewitt z Kałku, i to ona otrzymała nagrodę.

Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie można oglądać przez kilka tygodni w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo.

Partnerem konkursu była Fundacja PZU.

Borowo: Utrwalili zabawy swoich dziadków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ