Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Ogłoszenia


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

18.06.2021 10:09


narodowy spis powszechny 2021 plakat

Trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r.

Udział w spisie jest obowiązkowy

Spisem objęci są:

mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą

Przypominamy że od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i MIeszkań 2021. Zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz. U. 2019.1775) udział w spisie jest obowiązkowy.

Spis obejmuje:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo porzebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkałych pomieszczeniach nie będącymi mieszkaniami na terenie Polski
  • osoby fizyczne nie mające miejsca zamieszkania,
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami

Jak można się spisać?

Podstawową formą jest samospis w formule online. Można go dokonać bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony spis.gov.pl, gdzie jest dostępna interaktywna aplikacja umożliwiająca dokonanie obowiązku.

Ponadto informujemy, że w Urzędzie Gminy w Krzymowie ul. Kościelna 2, 62-513 Krzymów zostało przygotowane stanowisko komputerowe przeznaczone do samospisu. W celu skorzystania ze stanowiska prosimy o umówienie wcześniej wizyty pod nr tel. (63) 241-37-61.

W maju pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi. Do odwołania zawieszone są jednak wywiady bezpośrednie, polegające na wizytach w domu osoby spisywanej. Nie odwiedzi więc nas żaden rachmistrz, może on natomiast zadzwonić. Telefon od rachmistrza będzie wyświetlał się numer 22 828 88 88. Jeśli go nie odbierzemy, otrzymamy sms z informacją, że dzwonił do nas rachmistrz w sprawie NSP 2021. Wiadomość będzie zawierała również informację na temat sposobu skontaktowania się z rachmistrzem spisowym. Rachmistrz przedstawi się nam podając imię, nazwisko i numer identyfikatora. Możemy go sprawdzić: poprzez aplikację "sprawdź tożsamość rachmistrz" na stronie spis.gov.pl lub infolinię 22 279 99 99. Możemy udzielić odpowedzi od razu lub umówić się na inny termin, ale nie możemy odmówić udziału w badaniu! Dostępni są także rachmistrzowie posługujący się polskim językiem migowym.

Wszystkie formy udziału w spisie gwarantują ten sam, wysoki poziom bezpieczeństwa, a żadne dane osobowe nie zostaną udostępnione czy rozpowszechnione, chronione są bowiem tajemnicą statystyczną. Wszystkie osoby pracujące przy spisie składają przyrzeczenie jej zachowania.

 

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ