Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Sport i rekreacja


Słubice/ Paprotnia: Brąz dla Jakuba

07.06.2021 13:42


Jakub Milczuk z dwoma innymi zawodnikami na podium

Jakub Milczuk z Paprotni zdobył brązowy medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych, rozgrywanych od czwartego do szóstego czerwca w Słubicach. Kuba wywalczył trzecie miejsce w biegu na sto dziesięć metrów przez płotki.

Pierwszym zadaniem dla Jakuba na mistrzostwach był bieg eliminacyjny. I on już pokazał, że Kuba jest w dobrej dyspozycji, ponieważ pobił swój rekord życiowy.

- A tak naprawdę wiedzieliśmy, bo Kuba przekazał mi taką informację, że to nie było sto procent jego możliwości, że szykuje się przede wszystkim na finał. I w finale udało się Jakubowi wywalczyć brązowy medal. Przegrał naprawdę o pięć, dziesięć centymetrów medal srebrny – mówi Bartłomiej Wiśniewski, trener Jakuba Milczuka.

Konkurencją, w której wywalczył brąz był bieg na sto dziesięć metrów przez płotki. Uzyskał w nim czas czternastu sekund i siedemdziesięciu dziewięciu setnych, co pozwoliło mu ponownie pobić rekord życiowy.

W Wielkopolsce w swojej kategorii Jakub Milczuk jest obecnie na drugim miejscu, a czas w jakim pobiegł w Słubicach jest szóstym w Polsce. Czy zwiąże się ze sportem zawodowo?

- Ja raczej swoim zawodnikom staram się podpowiadać, że sport jest to pewnego rodzaju dodatek do ich życia, natomiast to nie jest tak, że mają ze sportem wiązać swoją przyszłość, bo podstawą jest szkoła i Jakub doskonale o tym wie. Uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Przed Jakubem jeszcze dwa lata szkoły średniej i nie wiem, czy będzie chciał gdzieś wykorzystać te swoje umiejętności sportowe i iść gdzieś do Poznania czy do Warszawy, trenować, pewnie już w AZS-ie jakimś. Czy będzie to AWF, czy studia inżynierskie... Tę decyzję pozostawiam Kubie i rodzicom. Decyzja jeszcze nie zapadła – mówi Bartłomiej Wiśniewski.

Jakub Milczuk był jedynym zawodnikiem z powiatu konińskiego powołanym do reprezentacji Wielkopolski na mistrzostwa w Słubicach.

Słubice/ Paprotnia: Brąz dla Jakuba

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ