Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Smólnik/ gmina Krzymów: Malowane zabawy dziadków

01.06.2021 14:12


Mężczyzna w stroju ludowym i bociany

Jak i w co się bawili dziadkowie? Być może przebrzmiałe już gry i zabawy uda się przywrócić pamięci dzięki gminnemu konkursowi „Zabawy dziecięce naszych dziadków”, organizowanemu przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Smólniku.

Zanim jednak powstaną prace plastyczne, uczestnicy konkursu będą musieli zebrać od swoich dziadków wywiad na temat tego, w jaki sposób bawili się w młodości. Gdy posiądą tę wiedzę, przejdą do części artystycznej.

Prace mają być wykonane na formacie A3 i na kartach z bloku technicznego. Rekomendowane są odważne sposoby wykonania artystycznego.

- Ja, jako plastyk, bardzo promuję ludzi, którzy są bardziej odważni jeżeli chodzi o kompozycję. Ale przede wszystkim sposób wykonania. Chciałabym, żeby nie były to tylko prace rysowane ołówkiem lub kredkami, ale bardzo zachęcam do używania farb, pasteli, również brane są pod uwagę rozmaite wyklejanki i plastelina – mówi Marlena Bocian- Hewitt, artystka plastyk, nauczycielka zajęć plastycznych w szkołach w Smólniku i Borowie.

Prace należy dostarczyć do szkoły w Smólniku do czternastego czerwca, natomiast ogłoszenie wyników połączone z wernisażem są zaplanowane na dwudziesty czwarty czerwca w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo.

Konkurs potoczy się w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to prace indywidualne. I tu wydzielone zostały subkategorie: do lat dziesięciu, od jedenastu do piętnastu i powyżej szesnastego roku życia.

- Zachęcamy nie tylko uczniów szkół podstawowych, ale też starszą młodzież, która ma ukryte talenty i tworzymy im platformę do pokazania swoich talentów – mówi Marlena Bocian-Hewitt.

Druga kategoria to prace zbiorowe.

Fundatorem nagród jest Fundacja PZU, a współorganizatorem konkursu Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Smólnik, gmina Krzymów: Malowane zabawy dziadków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ