Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Coś więcej niż festiwal

17.05.2021 14:19


Zdjęcie uczestników festiwalu

Po licznych perypetiach związanych z pandemią, w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie wreszcie udało się zorganizować oczekiwany Festiwal Dobrej Piosenki.

Sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, bowiem termin koncertu galowego był przekładany dwukrotnie. Udało się go przeprowadzić dopiero piętnastego maja, choć pierwotnie był planowany na ubiegłoroczną jesień.

Festiwal miał trzy etapy. Pierwszy to eliminacje szkolne uczestników, drugim były warsztaty wokalno-aktorskie i trzecim koncert finałowy. Celem festiwalu było nie tylko wyłonienie najlepszych wokalistów mieszkającychw gminie Krzymów.

- Wiemy, że w naszej gminie jest bardzo dużo uzdolnionych dzieci. Nie wszystkie uczęszczają na dodatkowe zajęcia wokalne, a drzemie w nich ogromny potencjał i talent. Niektóre z nich prezentują się jedynie na etapie szkoły i zna je tylko społeczność szkolna. A my chcieliśmy te dzieci po prostu odszukać, wydobyć z tych mniejszych szkół, dać im szanę zaprezentowania się, dać im szansę na udział w warsztatach. (…) Chcieliśmy, żeby te dzieci poczuły się wyjątkowo poprzez to, że uczestniczą w takim festiwalu. Stąd nasza wielka dbałość o to, żeby ta oprawa, organizacja były naprawdę na profesjonalnym poziomie, żeby one od samego początku, od eliminacji wstępnych czuły się bardzo ważne. Że uczestniczą w czymś poważnym, wielkim, że traktujemy ich, ich zadanie, ich pracę wyjątkowo. I myślę, że udało się to osiągnąć – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOKw Brzeźnie.

Wysoki poziom organizacyjny oraz atrakcyjne nagrody były możliwe dzięki partnerom festiwalu: Fundacji PZU i Starostwa Konińskiego.

Festiwal nie mógł odbyć się z udziałem publiczności. Był jednak nagrywany i zostanie opublikowany razem z dokumentacją warsztatów na facebookowej stronie GOK-u.

Wokalistów oceniali Krzysztof Pydyński, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie – przewodniczący oraz członkowie Piotr Piechocki, muzyk i instruktor wokalny z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie oraz Krystian Weber, muzyk, trener wokalny z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Działało również młodzieżowe jury, w którego skład wchodziły wokalistki zespołu Quiet Voices ze Ślesina. Był on gwiazdą wydarzenia i dał porywający koncert podczas obrad komisji artystycznej.

Grand Prix festiwalu zdobyła Marta Olejnik reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, a nagrodę młodzieżowego jury otrzymała Hanna Potrzebowska, również z GOK-u.

- Nie spodziewałam się wygranej. Byłam pewna, że zdobędzie ją któryś z kolegów lub któraś z koleżanek. Jestem ogromnie dumna z siebie, bo bardzo dużo pracy w to włożyłam – mówi Marta Olejnik.

Festiwal Dobrej Piosenki odbył się po raz pierwszy, ale organizatorzy zapowiadają jego kontynuację.

Brzeźno: Coś więcej niż festiwal

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ