Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Energia jest najważniejsza

12.05.2021 10:19


Aktor i dziecko na scenie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie zakończyły się warsztaty wokalne. Ich ostatnim etapem były zajęcia aktorskie, które poprowadził Marcin Trzęsowski z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

- Staram się młodym, ambitnym twórcom przekazać garść informacji na temat tego, jak dobrze wypaść przy występie scenicznym. Czego unikać, a co zrobić, żeby przykuć uwagę widza – mówi Marcin Trzęsowski.

Co zatem jest najważniejszym elementem dobrego występu?

- Podstawowym składnikiem jest chyba energia człowieka, który występuje przed nami, bo jak mawiali moi profesorowie ze szkoły teatralnej, dziewięćdziesiąt procent na scenie to energia od aktora. Jeżeli aktor wchodzi z energią, to wtedy skupia uwagę widza na sobie. Jeżeli do tego dojdzie, że nauczymy się tekstu i przekażemy tę myśl, którą chcemy podzielić się z widzem, to już jest w stu procentach super sprawa – mówi Marcin Trzęsowski.

Warsztaty były częścią Festiwalu Dobrej Piosenki, który odbędzie się piętnastego maja bez udziału publiczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Wydarzenie wspierają Fundacja PZU i Powiat Koniński.

Brzeźno: Najważniejsza jest energia

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ