Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Przygotowania do festiwalu

10.05.2021 12:28


Wokalistka z mikrofonem na scenie

Dwadzieścioro jeden uczestników bierze udział w warsztatach wokalnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Jest to ostatni szlif przed Festiwalem Dobrej Piosenki.

Warsztaty potrwają do jura. Poprowadzą je terenerki wokalne z Krakowa, Izabela Mytnik i Marcelina Gawron oraz Marcin Trzęsowski, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Większość uczetników to soliści, ale jest też jeden zespół wokalny i jeden duet. Przypomnijmy, wokaliści zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach w Brzeźnie, Krzymowie, Paprotni, Szczepidle i Głodnie, ale są też reprezentanci sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Dzisiaj szlifowane są przede wszystkim głosy wykonawców.

- Pracujemy nad tym, żeby te wszystkie te piosenki, które już są przygotowane, z którymi muszą się zaprezentować na festiwalu, były zaprezentowane jak najlepiej. To są kosmetyczne sprawy związane z oddechem, dykcją, tekstem, świadomością treści no i przede wszystkim z tremą, która zawsze towarzyszy, bo boją się, czy będzie dobry mikrofon, czy statyw się nie zegnie podczas występu. Czy będą się dobrze słyszeć, czy będzie dużo ludzi, których się przestraszą. To są takie rzeczy, które zawsze wokaliście towarzyszą, i trzeba uświadomić młodego wokalistę, że to jest jego pięć minut, że sloro tak długo pracowali, to trzeba zaśpiewać jak najlepiej – mówi Izabela Mytnik, wokalistka, trenerka i rehabilitantka głosu.

Uczestnicy są bardzo zadowoleni z zajęć.

- Nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Kiedy brać oddech, że trzeba zwracać uwagę na tekst, na dykcję. Warsztaty były naprawdę wspaniałe. Dużo się nauczyłam i na pewno zachowam to w pamięci – mówi Marta Olejnik ze szkoły podstawowej w Brzeźnie.

Warsztaty są częścią Festiwalu Dobrej Piosenki, który będzie miał finał piętnastego maja. Wydarzenie wspierają Fundacja PZU i Powiat Koniński.

Brzeźno: Przygotowania do festiwalu

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ