Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: W Zalesiu powstanie miejsce integracji

29.04.2021 10:10


Radni w sali obrad

Podjęcie uchwały w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej w miejscowości Zalesie i zmiany w budżecie, to najważniejsze punkty trzydziestej czwartej sesji Rady Gminy Krzymów, która została zwołana na dwudziesty ósmy kwietnia.

Zamiar kupna nieruchomości w Zalesiu pojawił się już na sesji w ubiegłym roku. Jednak z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń procedura przeciągnęła się aż do teraz. W końcu radni jednomyślnie zaakceptowali uchwałę w sprawie nabycia nieruchomości. Mieszkaniec tej miejscowości zgodził się odsprzedać grunt o powierzchni dwunastu arów z przeznaczeniem na miejsce sołeckiej integracji. Mieszkańcy zdecydowali o tym na zebraniu wiejskim. Docelowo ma to być plac służący do spotkań towarzyskich, rekreacyjnych, połączonych z placem zabaw dla dzieci.

- Mam nadzieję, że ten plac jeszcze w tym roku uda się ogrodzić i w pewnej części go zagospodarować. Mówię, że w pewnej części, ponieważ mam taką cichą nadzieję i zapewnienia mieszkańców, pani radnej Bogumiły Adamek jak i sołtysa, że również zbliżające się rozdanie Funduszu Sołeckiego mieszkańcy postanowili przeznaczyć na zagospodarowanie i doposażenie tego placu – mówi Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.

Jeśli chodzi o zmiany w budżecie, to przyjęte zostały pieniądze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Rożek. To dwieście pięć tysięcy dofinansowania, a wkład gminy wynosi dziesięć tysięcy złotych. Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych radni po raz kolejni przeznaczyli na przebudowę ulic Ogrodowej i Polnej w Brzeźnie.

- Już dwukrotnie zdarzało się, że rezygnowaliśmy z tego zadania, przeznaczając pieniądze na inne już istniejące inwestycje. Tym razem środki się znalazły – mówi Leszek Staszak.

Ulica Polna była w połowie zmodernizowana za poprzedniej kadencji rady. Wówczas częściowo została pokryta destruktem z powierzchniowym utrwaleniem. Teraz na nową nawierzchnię czeka druga połowa ulicy. Natomiast ulica Ogrodowa jest utwardzana żwirem i kamieniami.

- Mam nadzieję, że na tej drodze będzie teraz wylany asfalt – mówi Leszek Staszak.

Budowa i modernizacja dróg metodą destruktu nadal nie jest możliwa, bo chociaż te asfaltowe ścinki nie mają już kodu odpadu, to nadal nie można ich używać jako materiału budowlanego.

Krzymów: W Zalesiu powstanie miejsce integracji

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


zlobek maluszek


Geoportal Powiatu Konińskiego

ˆ