Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Genowefa: Sygnalizacja świetlna jeszcze w tym roku

28.04.2021 15:53


Sygnalizator drogowy

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu w Genowefie stanie sygnalizacja świetlna. Zgoda, którą wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czeka na podpis ministra infrastruktury.

Urząd Gminy w Krzymowie od pewnego czasu zabiegał w GDKiA o postawienie sygnalizacji świetlnych w dwóch miejscach. Poza skrzyżowaniem w Genowefie, również na skrzyżowaniu w Paprotni. Oba są bardzo niebezpieczne, przebiega przez nie Droga Krajowa 92, ponadto przez skrzyżowanie w Paprotni przemieszczają się dzieci do szkoły. Jednak tę krzyżówkę dyrekcja uznała za mniej niebezpieczną niż ta w Genowefie.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje swoje stanowisko co do umiejscowienia sygnalizacji w Paprotni. Uważa, że tam ruch nie jest na tyle duży, żeby był zagrożeniem. Obiecują natomiast, że będą monitorować skrzyżowanie w okolicznościach, że tak powiem normalnych, kiedy zostanie przywrócona możliwość uczęszczania dzieci do szkół. Być może wtedy zwiększy się ten ruch lokalny. To monitorują pracownicy generalnej dyrekcji dróg i nie zamykają tematu, uważają że jest to temat otwarty, ale na dzień dzisiejszy pewnikiem jest, że powstanie sygnalizacja świetlna w miejscowości Genowefa – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Na przejściu dla pieszych skrzyżowania w Paprotni jedynym elementem bezpieczeństwa jest wysepka na środku drogi umożliwiająca jej przejście w dwóch etapach.

Genowefa: Sygnalizacja świetlna jeszcze w tym roku

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ