Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Sport i rekreacja


Brzeźno: Majowy rajd rowerowy

23.04.2021 13:25


Rowerzyści na placu

Chyba większość z nas jest spragniona możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i na przykład turystycznych. Jeśli epidemia nie pokrzyżuje planów i nasze województwo zostanie "odmrożone" w maju, to spotkamy się na gminnym rajdzie rowerowym.

Chce go zorganizować stowarzyszenie Platan z Brzeźna wspólnie z Urzędem Gminy w Krzymowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie. Planowany termin wydarzenia to dwudziesty drugi maja. Organizatorzy mają nadzieję, że do tego czasu takie imprezy będą mogły się już odbywać.

- W planach mieliśmy zorganizowanie wcześniej rozpoczęcia sezonu turystycznego, rowerowego, jednak odpuściliśmy sobie ten temat, wierząc, że ten zaplanowany, majowy rajd, odbędzie się w normalnej formie – mówi leszek Staszak, Prezes stowarzyszenia Platan w Brzeźnie.

Gdyby to jednak okazało się niemożliwe, zostały przygotowane inne modele rajdu.

- Gdzieś tam w głowie zrodził się pomysł, abyśmy może zrobili taki rajd pod nazwą "Online". Wszyscy razem i każdy z osobna przejeżdżając jakiś odcinek na rowerze, mógłby zrobić z tego dokumentację fotograficzną. Wiele osób korzysta z różnych aplikacji i w smartfonach takie screeny lub przejechany dystans mogliby przesłać na wskazany adres. Takich pomysłów jest wiele, aczkolwiek mamy nadzieję i skupiamy się na tym dwudziestym drugim maja, że ten rajd odbędzie się w formie normalnej, tradycyjnej – mówi Leszek Staszak.

Jeśli tak się stanie, zbiórka jest przewidziana na godzinę dziesiątą na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie. Stamtąd peleton ruszy w trasę, której przebieg zostanie zaprezentowany przed rajdem. Tradycyjnie w trakcie przejazdu odbędą się konkursy na najstarszego i najmłodszego uczestnika, na najlepiej wyposażonego rowerzystę i najlepiej przygotowany rower.

Na rajd nie ma zapisów. Każdy, kto stawi się dwudziestego drugiego maja, będzie mógł wziąć w nim udział.

Brzeźno: Majowy rajd rowerowy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ