Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Paprotnia: Powstanie nowa droga

23.04.2021 10:52


Logo Funduszu Dróg Samorządowych

Dwudziestego pierwszego kwietnia premier Mateusz Morawiecki podpisał podział pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Krzymów otrzyma z tej puli wsparcie na budowę drogi do Firmy Kupiec.

Koszt dofinansowania to cztery miliony siedemset osiemdziesiąt sześć tysięcy sześćset osiemdziesiąt siedem złotych, co stanowi siedemdziesiąt procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

- Zaczęliśmy działać od momentu, kiedy otrzymaliśmy informację, że premier podpisał uchwałę zarządu. Musimy w tym momencie urealnić kosztorys, który jest ważny tylko pół roku, opisać przedmiot zamówień publicznych, wybrać inspektora nadzoru i niezwłocznie będziemy ogłaszali przetarg, w którym będziemy chcieli wybrać wykonawcę – mówi wójt Danuta Mazur.

Prace powinny zacząć się jeszcze w tym roku, ponieważ realizacja, na którą zostało przyznane dofinansowanie, ma odbywać się w tym i przyszłym roku.

Dzięki pozyskanym pieniądzom powstanie nowa droga o długości dwóch kilometrów i czterystu szesnastu metrów.

O potrzebie wybudowania tej drogi mówiło się w gminie od kilku lat.

- Znaczna część naszych mieszkańców i nie tylko wie, jak dynamicznie Firma Kupiec się rozwija. Ile dużych samochodów, czy TIR-ów z dużączęstotliwością dojeżdża tam każdego dnia. Natomiast ulica prowadząca do firmy jest dość wąska, jest problem, aby minęły się dwa TIR-y., jest dość gęsto zabudowana. W związku z tym stawarza to pewien dyskomfort dla mieszkańców. I dlatego wniosek o budowę tej drogi, bo to będzie droga na nowym gruncie – mówi Danuta Mazur.

O potrzebie budowy tej drogi mówiło się od dawna. Jednak radni nie zawsze chcieli wyrazić na to zgodę, ponieważ widzieli, że w gminie jest potrzebnych wiele innych inwestycji.

- Wiadomo, że gdybyśmy mieli wystarczającą ilość środków i mogli zadowolić wszystkich, to wtedy nie byłoby takiego rozdźwięku. Natomiast mnie udało się, że radni jednomyślnie przyjęli do realizacji to zadanie. Wnioskowaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych i w końcu udało się – mówi Danuta Mazur.

Paprotnia: Powstanie nowa droga

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


zlobek maluszek


Geoportal Powiatu Konińskiego

ˆ