Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Brzeźno: Remont zakończony. Mieszkańcy zadowoleni

21.04.2021 15:03


Fragment ulicy wyłożonej kostką brukową

Zakończyła się budowa ponad pięćsetmetrowego odcinka ulicy Miodowej w Brzeźnie. Chodzi o tę część, która łączy się z granicą Konina.

- Mieszkańcy mówią, że dwadzieścia lat czekali na tę inwestycję. Ale teraz to jest droga, która bardzo poprawia mi humor, bo mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Tak, że to dla gospodarza terenu ogromna radość – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Prace trwały niespełna trzy miesiące. Rozpoczęły się dwunastego stycznia, a drugiego kwietnia ulica była już gotowa.

- Było to możliwe tylko dlatego, że została wykonana z kostki brukowej, bo realizacja tej drogi tylko z asfaltu byłaby w tym terminie oczywiście niewykonalna – mówi Danuta Mazur.

Koszt budowy wyniósł czterysta pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych plus jedenaście tysięcy na koszty inspektora nadzoru budowlanego. Razem czterysta sześćdziesiąt sześć tysięcy złotych. Dokumentacja na tę ulicę była przygotowana już dużo wcześniej. Gmina otrzymała pieniądze z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. To wystarczyło, aby przebudować pięćset dwadzieścia dwa metry ulicy.

Ważne, że ulica została wykonana z kostki. Dzięki temu łatwo można było połączyć systemy kanalizacji sanitarnej i deszczowej, uwzględniając wszystkie spadki i lokalizacje zabudowań mieszkańców.

- Każdy z nich miał na różnej wysokości postawione choćby swoje ogrodzenia. Ale dzięki temu, że to był taki rodzaj wykonania, było możliwe połączenia tego w zgrabną całość – tłumaczy Danuta Mazur.

 Należy przypomnieć, że część ulicy Miodowej nie należy do gminy, lecz do Lasów Państwowych.

- W tej chwili jesteśmy na etapie złożenia wniosku o zasiedzenie do sądu. Trwa postępowanie, wzywani zostają świadkowie, którzy składają swoje oświadczenia i dowody, ponieważ sprawa w tej chwili toczy się na posiedzeniu niejawnym. I dlatego otrzymują protokoły zeznań poszczególnych świadków. Ale jesteśmy w trakcie i oczywiście pełni nadziei, że w końcu to się uda. (…) Udowadniamy w sądzie, że dbamy jako gospodarze i jak właściciele, choć nie jesteśmy na piśmie i w dokumentacji właścicielami tego terenu. Chcielibyśmy to udowodnić i wtedy pomyśleć o utwardzeniu tej nawierzchni – mówi Danuta Mazur.

Sprawa ulicy Miodowej nie jest jedyną dotyczącą uporządkowania własności gruntów. W sądzie w tych sprawach złożonych zostało więcej wniosków.

- Ale o tym powiem w „Raporcie o stanie gminy”, a ten raport musi się ukazać do końca czerwca. To jest taki mój punkt, który chciałabym szczególnie podkreślić – mówi Danuta Mazur.

Brzeźno: Remont zakończony. Mieszkańcy zadowoleni

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ