Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Gmina Krzymów: Zebrania strażackie do końca września

21.04.2021 13:28


Logo Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

W przedpandemicznych czasach walne zebrania strażaków ochotników odbywały się między styczniem a końcem marca. W tym roku było to niemożliwe, co nie znaczy, że zebrań w ogóle nie będzie.

- Mamy nadzieję, że odbędą się, tym bardziej, że w tym roku są to zebrania sprawozdawczo-wyborcze. Otrzymaliśmy informację, że do trzydziestego września mamy je przeprowadzić. Oczywiście w tej chwili nie pozwalają nam na to warunki epidemiczne, ale myślę, że za chwilę coś się poprawi – mówi Tomasz Opszalski, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzymowie i Prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Oczywiście obecnie trudno jest wskazać miesiąc lub miesiące, w których miałyby się odbyć zebrania. W tym roku strażacy będą wybierać władze swoich jednostek. Czy w tych, które działają w gminie Krzymów, może dojść do zmian?

- Bardzo trudno powiedzieć. Kandydatury są przedstawiane tuż przed głosowaniem. Każda jednostka i każda osoba z zarządu gminnego może wysunąć kandydaturę i oczywiście może się coś zmienić, tak – mówi Tomasz Opszalski.

On sam zapowiada, że będzie się ubiegać o reelekcję Prezesa OSP w Brzeźnie.

- Mam poparcie zarządu jednostki, mam plany na kolejną kadencję: rozbudowa i pozyskiwanie sprzętu. Myślę, że jeżeli zarząd mnie wytypuje, to będę kandydował – mówi Tomasz Opszalski.

Gmina Krzymów: Zebrania strażackie do końca września

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ