Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Dzięki nim kultura nie zamarzła

20.04.2021 10:58


Pracownicy GOK w Brzeźnie

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie przystąpił do wyzwania pod nazwą „Kultura nie zamarza”. Celem akcji jest pokazanie, że domy i ośrodki kultury, pomimo trudnych czasów pandemii, wciąż aktywnie działają, realizując swoją misję, choć inaczej niż do tej pory.

Akcja została zainicjowana przez dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Bierutowie w województwie dolnośląskim.

- Podjęli ją od razu animatorzy kultury, którzy spotykają się na wspólnej, wtorkowej kawie online i jest to grupa, która w 2019 roku uczestniczyła w projekcie z Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury +. Inicjatywy lokalne”. My na tej grupie spotykamy się, rozmawiamy o kulturze przy kawie, rozmawiamy o naszych problemach, o tym, co nas niepokoi, o tym, jak realizujemy naszą misję w obecnym czasie. I tak zrodziła się ta akcja – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

W wyzwaniu biorą udział samorządowe instytucje kultury. Ma ono pokazać ludzi kultury i podkreślić obecny tryb działania tych instytucji. Wyzwanie polega na tym, że pracownicy ośrodków kultury robią sobie wspólne zdjęcia i publikują je w internecie.

- Pracownicy kultury na co dzień bardzo często są niewidoczni. Człowiek kultury właściwie ujawnia się w momencie, kiedy robi wydarzenie kulturalne, dużą imprezę, bądź mniejsze działanie. Nam najbardziej zależy, aby pokazać ludzi podczas tego działania. Ponieważ tak naprawdę ci ludzie są w ukryciu. A teraz szczególnie jesteśmy schowani, w tym momencie, kiedy nikt nie może do nas przyjść, a my możemy działać jedynie na odległość, online – mówi Danuta Pydyńska.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie podczas lockdownów sporo się działo. Były organizowane konkursy plastyczne, wokalne, recytatorski, wystawy, powstały filmowe jasełka – to tylko niektóre z działań. Ważne jest też sprzężenie zwrotne, czyli odpowiedź ze strony dzieci i młodzieży chcących uczestniczyć w takich wydarzeniach.

- Efektem tego, że w naszych działaniach online bierze tak duża liczba uczestników jest to, że cały czas staramy się współpracować i widzimy odzew ze strony szkół działających w naszej gminie. Ja to cały czas podkreślam, bowiem bez tej współpracy niewiele udałoby nam się zrobić, a na pewno nie na tak wielką skalę – tłumaczy Danuta Pydyńska.

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie do wyzwania „Kultura nie zamarza” nominował ośrodek kultury w Kramsku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie i Miejski Dom Kultury w Kole.

Brzeźno: Dzięki nim kultura nie zamarzła

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ