Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Brzeźno: Do serca przytul psa

01.04.2021 12:26


Trzy szczeniaczki na trawniku

W marcu do Przytuliska dla Zwierząt w Brzeźnie trafiły dwa psy, a jeden został wyadoptowany.

Błąkające się pieski zostały odłowione w Brzeźnie i Potażnikach, natomiast wyadoptowany psiak znalazł dom na terenie gminy Krzymów.

Choć na kwiecień zapowiadany jest przynajmniej jeden epizod z dużym ochłodzeniem, to wiosna coraz śmielej zaczyna się rozgaszczać. W związku z tym wiele ogólnopolskich serwisów ostrzega przed inwazją kleszczy. Choroby, które roznoszą, są niebezpieczne dla ludzi i psów. Jednak o ile człowiek może unikać chodzenia wśród gąszczy, o tyle psu trudno będzie tego zabronić, w związku z czym będzie on narażony na „złapanie” tego niebezpiecznego pajęczaka. Można jednak zastosować środki odstraszające kleszcze.

- Mamy teraz na rynku dość dużo dobrych preparatów, począwszy od obroży zapachowych, które zakładamy psu na szyję – oczywiście musimy pamiętać, że co jakiś czas trzeba ją wymieniać, ponieważ ma jakiś termin przydatności. Są również ostatnio dość popularne tabletki przeciw kleszczom i pchłom, co też daje się co jakiś czas i jeszcze kropelki, które regularnie zakrapia się na kark i to bardzo fajnie działa. Oczywiście po przyjściu z pieskiem dobrze by było go też obejrzeć. Wyczesać w okolicach nosa, uszu, pachwin, gdzie jest mniej sierści i sprawdzić, czy ten kleszcz się nie przyłapał. Są takie małe chwytaki, za pomocą których można wykręcić kleszcza, a jeśli mamy jakieś obawy, to zawsze możemy skorzystać z pomocy weterynarza – mówi Tomasz Opszalski, współwłaściciel Przytuliska i Hotelu dla Zwierząt w Brzeźnie.

Koszty obroży i preparatów nie są wysokie. Ich wartość jest nierzadko uzależniona od wielkości psa. Tabletki dla dorosłego psa to wydatek rzędu czterdziestu złotych. Podobnie w przypadku kropel i obroży. Tomasz Opszalski uważa, że za czterdzieści do sześćdziesięciu złotych uda się zabezpieczyć pupila przed kleszczami na trzy miesiące.

W prowadzonym przez Tomasza i Małgorzatę Opszalskich przytulisku na adopcję cały czas czekają pieski. Każdy, kto zdecyduje się wziąć psa do domu, otrzyma zdrowe i przygotowane pod względem psychicznym do życia w rodzinie zwierzę.

Ponadto psy są wysterylizowane i zachipowane. Tomasz Opszalski zapewnia, że z zainteresowanymi adopcją osobami spotka się o każdej odpowiadającej tym osobom porze. Ma on również szeroką wiedzę i długoletnie doświadczenie w szkoleniu i wychowywaniu psów, z czego warto skorzystać.

O szczegóły zawsze można zapytać w Przytulisku dla Zwierząt, które razem z hotelem mieści się w Brzeźnie przy ulicy Siennej 13 B. Zainteresowani adopcją lub usługami hotelowymi proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzwonić należy pod numery 506-510-511 lub 691- 198-330.

Informacje można też znaleźć na Facebooku. Wystarczy wpisać: Przytulisko w Brzeźnie lub Tomasz Małgorzata.

Brzeźno: Do serca przytul psa

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ