Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Brzeźno: Do serca przytul psa

02.03.2021 09:56


Trzy małe pieski na trawie

W lutym do Przytuliska dla Zwierząt w Brzeźnie trafiły cztery psy, a jeden został wyadoptowany.

Błąkające się pieski zostały odłowione w Brzeźnie, Brzezińskich Holendrach, Szczepidle i Bolesławowie, natomiast wyadoptowany psiak znalazł dom na terenie gminy Krzymów.

W historii przytuliska nie zdarzyło się jeszcze, żeby błąkający się pies miał chip. To ułatwiłoby znalezienie jego właściciela. Niestety, chipowanie ciągle jest w Polsce niepopularne.

- Nie wiem, dlaczego tak jest. W praktyce często to wygląda tak, że dzwoni ktoś i mówi, że zaginął mu pies. I widać, że ten właściciel jest mocno przejęty, bardzo przeżywa to zaginięcie i chce psa odnaleźć. Gdy pytam, czy psiak jest zachipowany, słyszę od właściciela: no niestety nie. Zatem z jednej strony ktoś bardzo dba i chce odzyskać swojego pupilka, a jednocześnie go nie zabezpiecza – mówi Tomasz Opszalski, współwłaściciel Przytuliska i Hotelu dla Zwierząt w Brzeźnie.

Nieco lepiej wygląda sprawa sterylizacji suczek. Gorzej jest z kastracją samców.

- Sterylizacji jest coraz więcej. Ale zapomina się o samcach. Bardzo często widać na wsi biegnącego psa z podniesionym ogonem. On na pewno zrobi wszystko, żeby dostać się do suczki mającej cieczkę. Niejednokrotnie jest tak, że ktoś ma suczkę bardzo dobrze zabezpieczoną na posesji, a taki samiec potrafi się przedostać i pojawia się kolejna niechciana ciąża – mówi Tomasz Opszalski.

Wykonanie kastracji nie jest drogie. Kosztuje około dwustu złotych. Zabieg nie jest też mocno inwazyjny. Zwierzę po dwóch dniach od jego wykonania może już normalnie bytować   

W prowadzonym przez Tomasza i Małgorzatę Opszalskich przytulisku na adopcję cały czas czekają pieski. Każdy, kto zdecyduje się wziąć psa do domu, otrzyma zdrowe i przygotowane pod względem psychicznym do życia w rodzinie zwierzę.

Ponadto psy są wysterylizowane i zachipowane. Tomasz Opszalski zapewnia, że z zainteresowanymi adopcją osobami spotka się o każdej odpowiadającej tym osobom porze. Ma on również szeroką wiedzę i długoletnie doświadczenie w szkoleniu i wychowywaniu psów, z czego warto skorzystać.

O szczegóły zawsze można zapytać w Przytulisku dla Zwierząt, które razem z hotelem mieści się w Brzeźnie przy ulicy Siennej 13 B. Zainteresowani adopcją lub usługami hotelowymi proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzwonić należy pod numery 506-510-511 lub 691- 198-330.

Informacje można też znaleźć na Facebooku. Wystarczy wpisać: Przytulisko w Brzeźnie lub Tomasz Małgorzata.

Brzeźno: Do serca przytul psa

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ