Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Iść przez scenę tanecznym, pięknym krokiem

22.02.2021 12:36


Tancerki w trakcie ćwiczeń warsztatowych

Sześć godzin trwały warsztaty taneczne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie dla starszego zespołu Dance Avenue. Poprowadziła je konińska choreografka i tancerka Katarzyna Łapaj.

W ubiegłym roku instruktorem podobnych warsztatów był Paweł Malicki z Polskiego Teatru Tańca. Teraz tematem spotkania był taniec współczesny.

- Chciałabym, aby stało się tradycją, że te zespoły (Dance Avenue I i II – przyp. red.) chociaż raz w roku mają takie długie pięcio- sześciogodzinne warsztaty z instruktorem, z choreografem, z profesjonalistą. Nie umawiamy się na konkretną choreografię. Chcemy poprawić kondycję, technikę tańca współczesnego. Chciałabym również, aby dziewczyny, które ze mną pracują, poznały, jak pracuje się z innym instruktorem, tancerzem, żeby były otwarte na różne możliwości, aby miały szerokie horyzonty, aby się nie bały i podejmowały wysiłek, trud i z odwagą kroczyły przez scenę tanecznym, pięknym krokiem – mówi Danuta Pydyńska, instruktor zespołów Dance Avenue I i II.

Na co dzień Dance Avenue ćwiczą dwa razy w tygodniu, przygotowując się do koncertu z okazji przypadającego w tym roku dziesięciolecia Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

- Ale przy okazji próbujemy też zrobić choreografię, którą moglibyśmy wystawić w jakimś konkursie czy na przeglądzie. Czy takie będą? Tego jeszcze nie wiem, dlatego że wszystkie instytucje kultury do ostatniej chwili wstrzymują decyzje na ten temat i wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju – mówi Danuta Pydyńska.

Próby odbywają się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Tancerki zespołów Dance Avenue chciałyby wreszcie móc skonfrontować swoją pracę z innymi grupami oraz z publicznością.

- Każdy twórca, artysta chce w którymś momencie pokazać światu swoje dzieło, swoją pracę. To jest naturalne – dodaje Danuta Pydyńska.

Warsztaty odbyły się dwudziestego lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

KATARZYNA ŁAPAJ - tancerka, pedagog tańca, choreograf, reżyser. Absolwentka kierunku „Taniec w kulturze fizycznej” na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca. Skończyła też Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Koninie w klasie skrzypiec. Założycielka Konińskiego Teatru Tańca.

Brzeźno: Iść przez scenę tanecznym pięknym krokiem

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ