Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Remonty na dwa fronty

18.02.2021 14:21


Wóz strażacki w garażu

Kilkadziesiąt tysięcy złotych pochłonęły remonty, jakie strażacy z Brzeźna przeprowadzili w starej i nowej remizie. Prace były prowadzone na przełomie ubiegłego i obecnego roku.

NOWA REMIZA

Tu najważniejszą rzeczą było wylanie nowej posadzki w garażu. Poprzednia była popękana i miała dość duże wyrwy. Druhowie zerwali ją w ramach prac społecznych, a na jej miejscu pojawiła się dwudziestocentymetrowa nowa wylewka.

- Posadzka została zrobiona nową technologią. To jest tak zwana posadzka przemysłowa z gładką, wypolerowaną powierzchnią. Bardzo łatwo utrzymać na niej czystość. Można ją polać wodą, a później tę wodę ściągnąć gumą – mówi Tomasz Opszalski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Ponadto w garażu nowej remizy pojawiła się glazura. Płytki zostały położone na ścianach od posadzki do metra osiemdziesięciu centymetrów wysokości. To również będzie miało wpływ na łatwiejsze utrzymanie czystości. Te prace nie kończą jednak remontów. Kolejne są w planach.

- Na przykład pomalowanie ścian garażu od granicy z płytkami w górę i zaadaptowanie antresoli na większe biuro zarządu jednostki. Na dole po prostu nie ma miejsca, żeby spotkać się, usiąść, przedyskutować coś, czy przygotować jakąś dokumentację. Tam jest za mały metraż. Dlatego chcemy wyremontować antresolę. Tam trzeba dołożyć grzejnik, bo w tej chwili nie jest ogrzewana i odciąć ją od garaży. Czyli zrobić tam jakiś murek lub przeszklenie, ponieważ obecnie, gdy wyjeżdżają samochody, to spaliny unoszą się w górę i osadzają się na tej antresoli – mówi Tomasz Opszalski.

Koszt przeprowadzonych dotychczas prac w nowej remizie wyniósł dwadzieścia tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Funduszu Sołeckiego Brzeźna.

STARA REMIZA

Częściowo równolegle były prowadzone prace remontowe w starej remizie. Zmodernizowany został garaż, w którym teraz znajdzie miejsce przyczepa z basenem i narzędziami do gaszenia pożarów w lasach.

- Tam było bardzo dużo pracy z przerobieniem wjazdu garażowego. W czasie, kiedy był pozyskany samochód bojowy Berliet, posadzka w garażu została obniżona. Teraz podnieśliśmy to wszystko i wjazd jest bezpośrednio z poziomu drogi. To była bardzo ciężka praca, robiliśmy ją we własnym zakresie. Później została wylana taka sama posadzka jak w nowej remizie – mówi Tomasz Opszalski.

Kolejnymi etapami remontu będą ułożenie nowej instalacji elektrycznej, otynkowanie i montaż nowej bramy wjazdowej Większość prac wykonali druhowie społecznie, ale inwestycja pochłonęła też kilka tysięcy złotych z budżetu jednostki.

W ubiegłym roku strażakom z Brzeźna udało się zdobyć pieniądze ze starostwa na termomodernizację starej remizy. To dziesięć tysięcy złotych, które zostało całkowicie wykorzystane na wymianę dwóch okien w górnej salce i dwóch okien na dole wraz z drzwiami wejściowymi. W przyszłości trzeba będzie jeszcze obrobić wstawione okna, później dokończyć wymianę pozostałych okien i drzwi, a na końcu wykonać nową elewację.

Brzeźno: Remonty na dwa fronty

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ