Wszystkie informacje


Brzeźno: W piątek ruszają zapisy

13.01.2021 14:12


Brzeźno: W piątek ruszają zapisy

W piątek ruszą zapisy dla osób w wieku od osiemdziesiątego roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. W gminie Krzymów tylko przychodnia z Brzeźna zgłosiła się do Narodowego Programu Szczepień.

Program ten został podzielony na cztery etapy. Etap 0 nadal trwa i obejmuje pracowników ochrony zdrowia. 

W pierwszym etapie zaszczepione zostaną osoby starsze. Rejestracja dla osób powyżej osiemdziesiątego roku życia rozpocznie się już w najbliższy piątek, piętnastego stycznia. Osoby powyżej siedemdziesiątego roku życia będą mogły zapisać się na szczepienia od dwudziestego drugiego stycznia. W pierwszym etapie szczepień skupiono się też na osobach powyżej sześćdziesiątego roku życia.
Zapisywać można się przez Internetowe Konto Pacjenta, ale najłatwiej będzie zadzwonić do przychodni. A mogą to robić nie tylko jej pacjenci, ale też osoby należące do przychodni w Krzymowie, która nie będzie szczepić przeciwko COVID - 19 oraz do innych placówek.
Szczepienia dla pierwszej grupy rozpoczną się dwudziestego piątego stycznia. A kiedy w Brzeźnie?
- Wszystko zależy od liczby chętnych pacjentów. Jeżeli będziemy mieli trzydzieści osób, to zamawiamy szczepionkę i wtedy będzie wyszczepianie. Każda przychodnia będzie otrzymywać trzydzieści dawek. Jeśli będzie mniej, to część pacjentów będzie musiała czekać kolejny tydzień lub dwa.To jest w trakcie wyjaśniania.Seniorzy chcą się szczepić. Nawet wiem, że osoba dziewięćdziesięcioletnia chce się zapisać na szczepienie w Brzeźnie. Dla przychodni szczepienia przeciwko COVID-19 oznaczają dodatkowy wysiłek, bo oprócz szczepień placówka musi normalnie działać. Ale z drugiej strony, jeśli pacjenci są zapisani do swojej przychodni, to gdzie będą szukać jakichś innych? To już jest czynnik moralny. Trzeba być odpowiedzialnym za pacjentów do końca - mówi Violetta Bysiek, właścicielka przychodni w Brzeźnie.
Numer telefonu do tej placówki: 63 241 04 12.
Wiemy, że dla osób niepełnosprawnych i wszystkich innych, które nie będą mogły samodzielnie dotrzeć na szczepienia, gmina zorganizuje transport. Wkrótce będą znane szczegóły tego przedsięwzięcia, o czym poinformujemy.

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.