Wszystkie informacje


Brzeźno/Krzymów: Nakrętki nakręcają pomoc

12.01.2021 13:28


Brzeźno/Krzymów: Nakrętki nakręcają pomoc

W Brzeźnie i Krzymowie stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki. Zbieranie ich od kilku lat jest formą pomocy adresowanej głównie do niepełnosprawnych dzieci.

Pojemniki stanęły w Brzeźnie przy wjeździe do szkoły od strony parku i w Krzymowie przy wjeździe na parking z ulicy Głównej. Pomysłodawcą ich ustawienia jest Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oswiaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

- Jeżeli jest możliwość takiej formy pomocy, to chcemy to robić. Ja widziałem podobne pojemniki w wielu gminach w całej Polsce. Zyskałem akceptację pani wójt i pani skarbnik, dzięki czemu znalazły się na nie pieniądze. To koszt ponad czterech tysięcy złotych - mówi Jacek Popielarz.

Pomoc dzieciom niepełnosprawnym niesiona przez zbieranie nakrętek, w gminie Krzymów jest praktykowana od dawna w szkołach. Między innymi w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie.

 

Brzeźno/Krzymów: Nakrętki nakręcają pomoc

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.