Wszystkie informacje


Krzymów: Gmina pod biało-czerwoną

12.10.2020 13:39


Krzymów: Gmina pod biało-czerwoną

Gmina Krzymów ma szansę na zdobycie masztu i flagi sfinansowanych przez rząd. Do projektu muszą się jednak włączyć mieszkańcy gminy i oddać w nim swój głos. Dla naszej gminy wystarczy ich sto. Póki co, mamy pięćdziesiąt siedem.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głosy poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać mieszkańcy.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, opiera się o zapał i działanie mieszkańców.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu, to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? Dla takiej gminy jak nasza, do dwudziestu tysięcy mieszkańców, wystarczy sto głosów. Ale to nie wszystko. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Głosy można oddawać do jedenastego listopada pod adresem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.