Wszystkie informacje


KOMUNIKAT WÓJT GMINY KRZYMÓW W SPRAWIE WZNOWIENIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKA W GMINIE KRZYMÓW

Gmina Krzymów 30.04.2020 22:38


KOMUNIKAT WÓJT GMINY KRZYMÓW W SPRAWIE WZNOWIENIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKA W GMINIE KRZYMÓW

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Wójt Gminy Krzymów Danuty Mazur, dotyczącym ewentualnego wznowienia funkcjonowania przedszkoli i żłobka na terenie gminy Krzymów.

Szanowni Rodzice – Mieszkańcy Gminy Krzymów.

W minioną środę Rząd dał zezwolenie na podjęcie działalności opiekuńczej w przedszkolach, pozostawiając jednak ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie samorządom. Po wstępnych konsultacjach z dyrektorami szkół i żłobka i ich rozmowach z rodzicami, podjęłam decyzję, aby 6 maja 2020 r. jednak nie otwierać przedszkoli i żłobka w Gminie Krzymów.

Mając na uwadze nadal istniejące zagrożenie epidemiczne, musimy postępować bardzo rozważnie i optymalnie przygotować się do przyjęcia dzieci oraz realizacji wytycznych, jakie trzeba spełnić, by zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim wychowankom i pracownikom przedszkoli i żłobka.

Jednocześnie zwróciłam się z prośbą do dyrektorów, aby za pośrednictwem wychowawców przeprowadzili wśród rodziców indywidualne konsultacje – poznali ich potrzeby i obawy związane z możliwością otwarcia przedszkoli. Przede wszystkim musimy mieć wiedzę o tym, ilu rodziców chciałoby obecnie posłać swoje dzieci do placówek. Zachęcam Rodziców do aktywnego współdziałania w tych sprawach.

Komunikat o terminie otwarcia przedszkoli w Gminie Krzymów  zostanie podany z kilkudniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej gminy oraz ogłoszony w poszczególnych placówkach.

Pierwszeństwo powrotu do żłobka, przedszkoli mają dzieci rodziców pracujących

 

Z wyrazami szacunku

Danuta Mazur
Wójt Gminy Krzymów

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.