Kultura


 • Brzeźno: Szopki nagrodzone. Niektóre budowały całe rodziny

  06.01.2021 13:49

  Sześć nagród i trzy wyróżnienia przyznała komisja artystyczna oceniająca szopki betlejemskie zgłoszone do konkursu Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Jego rozstrzygnięcie, wręczenie nagród i wyróżnień oraz dyplomów miało miejsce dzisiaj w kościele parafialnym w Brzeźnie.

 • Brzeźno: Rekordowa liczba zgłoszeń. Konkurs rozstrzygnięty

  05.01.2021 13:51

  Aż sześćdziesiąt sześć prac wpłynęło na ogłoszony w grudniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie Konkurs na Kartkę Świąteczną. Wczoraj prace oceniła komisja artystyczna, przyznając autorom najładniejszych kartek nagrody i wyróżnienia. Będzie je można odbierać w GOK-u od dwunastego stycznia. 

 • GMINA KRZYMÓW: Dziś premiera filmu ″Jasełka A.D. 2020″

  16.12.2020 13:43

  Już dziś, w środę 16 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się premiera filmu "Jasełka A.D. 2020" w reżyserii Marcina Trzęsowskiego. Zdjęcia do filmu realizowane były w gminie Krzymów. Film zostanie udostępniony premierowo online dziś o godz. 19:00 na stronie Krzymów.pl (w rozwinięciu tej informacji) oraz na facebookowej stronie GOK Brzeźno. O filmie z jego reżyserem Marcinem Trzęsowskim rozmawiał Krzysztof Kędziora. [+AUDIO]

 • Brzeźno/Paprotnia: Herod na wieży widokowej

  11.12.2020 08:51

  Marcin Trzęsowski, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, kończy realizację autorskiego projektu "Jasełka Anno Domini 2020". Wkrótce będzie można obejrzeć filmowy zapis widowiska, ktore powstawało głównie w gminie Krzymów

 • Brzeźno: Zmalowali coś dla Niepodległej

  09.12.2020 13:11

  Ponad dwadzieścia prac plastycznych wpłynęło na konkurs "Zmalujmy coś dla Niepodległej", ogłoszony w listopadzie przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Dziś oficjalnie podajemy jego wyniki.

 • Brzeźno: Trzy spojrzenia na jedno miejsce

  02.12.2020 14:35

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, w formie online, została dzisiaj otwarta wystawa fotograficzna. To pokłosie warsztatów prowadzonych w październiku przez Kasjana Farbisza, fotografika i animatora kultury, w ramach programu "Kultura w drodze", dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

 • GOK Brzeźno ogłasza świąteczne konkursy

  Gmina Krzymów: 24.11.2020 11:12

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie zaprasza do udziału w dwóch świątecznych konkursach: na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową oraz Najpiękniejszą Szopkę Betlejemską. Poniżej publikujemy załączniki, w których znajdują się regulaminy i karty zgłoszenia. Jak się okazuje, to nie jedyne formy świątecznej rywalizacji - na początku grudnia zostanie jeszcze ogłoszony konkurs "Rodzinne kolędowanie". 

 • Brzeźno: Co dalej z projektami Gminnego Ośrodka Kultury?

  17.11.2020 12:46

  Przez epidemię i wprowadzone obostrzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie nie zrealizuje wszystkich zaplanowanych na jesień projektów. Zostaną one przeprowadzone w późniejszych terminach. Natomiast wkrótce GOK ogłosi nowe konkursy świąteczne.

 • Głodno: Szkolne eliminacje do Festiwalu Dobrej Piosenki

  20.10.2020 09:53

  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głodnie jako pierwsza przeprowadziła eliminacje do gminnego Festiwalu Dobrej Piosenki. Festiwal, dzięki dofinansowaniu z Fundacji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA, zorganizuje Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

 • Szczepidło: Najpierw warsztaty, później wystawa

  20.10.2020 09:30

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie jest koordynatorem projektu "Kultura w drodze". W jego ramach prowadzone są trzy warsztaty przygotowane przez lokalnych artystów i animatorów kultury. Fotografik Kasjan Farbisz prowadzi zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w Brzeźnie, Krzymowie i Szczepidle.

 • Szczepidło: Utrwalić piękno natury

  12.10.2020 13:12

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie bierze udział w programie „Kultura w drodze” dofinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu w gminie Krzymów od października do grudnia będą realizowane trzy projekty.

 • Paprotnia: Tanecznym krokiem przez świat

  02.10.2020 13:41

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie bierze udział w programie „Kultura w drodze” dofinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu w gminie Krzymów od października do grudnia będą realizowane trzy projekty.

 • Brzeźno: Poznaliśmy najładniejszą pocztówkę

  30.09.2020 12:10

  W kalendarzu i za oknami jesień, tymczasem w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie ostatni powiew lata: został rozstrzygnięty konkurs fotograficzno-plastyczny "Pocztówka z wakacji".

 • Brzeźno: Od biżuterii do nalewek

  18.09.2020 09:44

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie zorganizuje w październiku i listopadzie dwa warsztaty. Na pierwszych uczestnicy nauczą się wyrobu biżuterii metodą sutaszu. Od drugich będzie mogło się zakręcić w głowie, gdyż poświęcone zostaną nalewkarstwu.  Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.