Kultura


 • Brzeźno: Ferie z GOK-iem

  Nadchodzące wydarzenie: 24.01.2020 10:25

      

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie przygotował ciekawą i różnorodną ofertę na rozpoczynające się dwudziestego siódmego stycznia ferie zimowe. Więcej informacji na plakacie i w rozmowie z Krzysztofem Kędziorą, dyrektorem ośrodka.

 • Brzeźno: Poetyckie anioły

  17.01.2020 10:12

  Danuta Olczak, konińska poetka, spotkała się wczoraj z młodzieżą szkół podstawowych z Brzeźna i Szczepidła. Było to już trzecie spotkanie w ramach autorskiego projektu literatki "Cztery pory roku w poezji". Tematykę wczorajszego zdominowały anioły.

 • Kłodawa: Dance Avenue znów tryumfują

  02.12.2019 11:59

  Terpsychora, muza tańca i radości z niego, okazała się sprzymierzeńcem zespołów Dance Avenue I i II. Obie grupy wróciły z wysokimi nagrodami z Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych w Kłodawie.

 • Krzymów: Happening z Mikołajem

  25.11.2019 13:09

  Szósty grudnia, godzina dwunasta trzydzieści, parking przy Urzędzie Gminy w Krzymowie. Warto zapamiętać te informacje, ponieważ właśnie wtedy rozpocznie się strojenie gminnej choinki. 

 • Głodno: Wieczornica z cennym przesłaniem

  18.11.2019 10:40

  Nie tylko przypomnienie waliki o wyzwolenie Rzeczypospolitej spod jarzma zaborców, ale też pytanie o to, jak ma wyglądać współczesny patriotyzm, stanowiły temat wieczornicy zorganizowanej piętnastego listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie.

 • Brzeźno: Muzyka chóralna staje się coraz popularniejsza

  12.11.2019 11:26

  Warsztaty dla dyrygentów i koncert chóru Poznańskie Słowiki zakończyły cykl działań wyłonionych w konkursie KULTURALNY POMYSŁ(N)OWY. Koncert, który odbył się dziewiątego listopada, zbiegł się z trzydziestoleciem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie i zbliżającą się sto pierwszą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Krzymów: Kochana Polsko

  04.11.2019 13:35

  Są w historii narodów chwile wielkich zwycięstw i bolesnych klęsk, tryumfów i porażek. Mają one swoje miejsce w historii, ale też w sercach poetów i kompozytorów. 

 • Paprotnia: Dźwięki z planety Hahahihi

  31.10.2019 13:42

  Warsztat Terapii Zajęciowej w Paprotni po raz kolejny uczestniczył w projekcie "Pięć zmysłów". W tym roku ideą działania była przyszłość. Podopieczni warsztatu wraz z Malwiną Paszek - multiinstrumentalistką i wokalistką, przygotowywali ścieżkę dźwiękową z wymyślonej planety.

 • Paprotnia: Cali jesteśmy głosem

  28.10.2019 11:40

  Marta Rutkowska, aktorka, wokalistka oraz trenerka głosu i autoprezentacji była gościem drugiego etapu projektu "Spotkania z mówcami" przygotowanego przez sołectwo Paprotnia. Spotkanie miało formę warsztatu, w czasie którego jego uczestnicy poznawali techniki emisji głosu oraz niewerbalne elementy komunikacji.

 • Paprotnia: Język sobie poradzi

  14.10.2019 09:28

  Profesor Jerzy Bralczyk spotkał się w Paprotni z mieszkańcami gminy Krzymów. Była to pierwsza część inicjatywy  "Spotkania z mówcami" dofinansowanej przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.  

 • Brzeźno: Anioły spod dłuta

  05.10.2019 12:13

  Choć mamy dopiero początek października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie pojawiły się pierwsze akcenty bożonarodzeniowe.

 • Brzeźno: Znajdź w sobie perłę

  27.09.2019 13:15

  Konińska poetka, Danuta Olczak, spotkała się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Przedpołudnie autorskie zdominował temat morza, jako materiału poetyckiego i źródła metafor na temat życia.

 • Paprotnia: Od walca do rock and rolla

  25.09.2019 12:18

  Od trzeciego września w Paprotni realizowany jest projekt „Kurs tańca towarzyskiego”. Jest to jedna z oddolnych inicjatyw kulturalnych, która wygrała w konkursie KULTURALNY POMYSŁ(N)OWY i otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury.Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.