Wszystkie informacje


 • Głosowanie na najpopularniejszego sołtysa Wielkopolski Wschodniej

  Gmina Krzymów: 15.07.2019 14:06

  GŁOSUJMY NA SOŁTYSA, ON PROMUJE NASZĄ GMINĘ           Już niebawem, bo 3 sierpnia po raz 24. Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie. Super zabawa, nie zabraknie atrakcji, przede wszystkim na scenie pojawią się gwiazdy. W tym roku Krzysztof Krawczyk oraz zespół Masters. Zespoły redakcyjne „Przeglądu Konińskiego”, „ Echa Turku” i „ Przeglądu Kolskiego”  będą zachęcać do wzięcia udziału w konkursach, a dla ich uczestników przygotowane są już nagrody. Uwaga. Jak co roku wybierzemy NAJPOPULARNIEJSZEGO SOŁTYSA WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ. Naszą gminę reprezentuje Janusz Morawski, sołectwo Szczepidło, gmina Krzymów. Zachęcamy do głosowania SMS pod numer 71051 o treści: soltys.7 ( koszt 1,23 z VAT). Szczegółowy regulamin na stronie www.przegladkoninski.pl , w siedzibie organizatora plebiscytu tj. Wydawnictwa Przegląd Koniński z siedzibą w Koninie.

 • Krzymów: Mobilne obrady

  13.07.2019 13:05

  Objazdowe obrady wszystkich komisji Rady Gminy Krzymów zorganizował dwunastego lipca jej przeowdniczący - Leszek Staszak. W ich trakcie każdy radny mógł pokazać miejsca na swoim terenie wymagające pilnych inwestycji.

 • Ladorudz: Prom obniża ładowność

  12.07.2019 12:47

  Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów, informuje, że ze względu na niski poziom wody w rzece Warcie, zmniejsza się ładowność promu w Ladorudzu do 10.000 kilogramów.                                                                                                                                                                                                       

 • GOK BRZEŹNO: Rozstrzygnięcie konkursu ″Kulturalny Pomysł(n)owy″

  Gmina Krzymów: 12.07.2019 12:00

  Publikujemy wyniki konkursu na najciekawszą inicjatywę oddolną, pod nazwą "Kulturalny Pomysł(n)owy", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019". Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom. Uroczyste wręczenie grantów nastąpi 24 lipca o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Będzie to również spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji wybranych inicjatyw. 

 • Brzeźno: Komisja wybrała kulturalne pomysły

  12.07.2019 10:48

  Rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną pod nazwą „KULTURALNY POMYSŁ(N)OWY”, przeprowadzony w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie projektu „Kultura na peryferiach”. Projekt jest dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

 • Brzeźno: Już można poćwiczyć na dworze

  11.07.2019 14:42

  Mają je Krzymów i Paprotnia. Dzisiaj Brzeźno dołączyło do miejscowości mających siłownie na powietrzu. Urządzenia do ćwiczeń stanęły dzięki Stowarzyszeniu Platan z Brzeźna, które na ten cel otrzymało dofinansowanie. Poćwiczyć można na placu za Orlikiem, między boiskiem do piłki plażowej a boksami przy stadionie. Powstało tam sześć podwójnych stanowisk. Przypomnijmy: dwudziestego szóstego czerwca stowarzyszenie Platan podpisało umowę z Lokalną Grupą Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia” na dofinansowanie siłowni pod chmurką. Wartość inwestycji wynosi trzydzieści tysięcy złotych. Dofinansowanie pokrywa całkowicie zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń na dworze. Wkładem członków Platana jest praca wolontaryjna przy utrzymaniu porządku i kontroli sprawności urządzeń.

 • Krzymów: Jedna szkoła (na razie) bez dyrektora

  09.07.2019 14:22

  Ośmego lipca w Krzymowie zostały przeprowadzone konkursy na dyrektorów trzech publicznych szkół podstawowych. W jednej z nich, póki co, fotel dyrektora zostaje pusty.  

 • Krzymów: Wspierają koleżankę

  09.07.2019 08:55

  Członkowie Klubu Seniora Magnolia w Krzymowie wspierają swoją koleżankę, która w ubiegłym roku została potrącona przez samochód i doznała poważnych obrażeń. Na początku lipca udało się zebrać pięćset złotych, seniorzy przekazali je koleżance. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację.

 • Informacja KRUS

  Gmina Krzymów: 08.07.2019 14:16

  "Nie daj się wkręcić" to hasło kampanii prewencyjnej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego inaugurowanej w 2019 roku, której celem jest wskazanie rolnikom zagrożeń wypadkowych związanych z użytkowaniem maszyn i urządzeń rolniczych, sposobów ich likwidowania, w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

 • Brzeźno: Poszli jak dzik w kukurydzę

  08.07.2019 11:15

  Ochotnicz Straż Pożarna w Brzeźnie po raz drugi z rzędu była gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Największy aplauz widzów zebrały Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa, a sensacją zawodów okazała się drużyna olbojów z Brzeźna, która notowała bardzo dobre czasy zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniach bojowych. - Poszli jak dzik w kukurydzę - mówił o nich Maciej Popielarz, spiker zawodów.


Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.